İstanbul Notebook Tamiri

İstanbul Notebook Tamiri

                İstanbul her gün artan nüfusu ile beraber notebook kullanıcı sayısı da artmaktadır. Buna paralel olarak da İstanbul notebook tamiri yapan firma sayısı da artmaktadır. Kullanıcılar için de sorun burada başlamaktadır. Gerçekten işini düzgün yapan ve işi bilen notebook tamirci sayısı çok az. Birçok notebook kullanıcısı, notebook tamiri yaptığını iddia eden kalitesiz firmalar yüzünden maddi ve manevi zarara uğramış ve uğramaktadır.

                Bilgisayar Arızası ekibi olarak 15 yılı aşkın sürede bugüne kadar yüzlerce notebookta onlarca farklı arızanın tamirini yapmış bulunmaktayız. Notebook ekran değişimleri, anakart tamiri, soket değişimleri, besleme arızaları ve pil sorunları gibi donanım sorunlarının yanı sıra Windows problemleri, bios güncellemeleri, lisanslama işlerini % 100 müşteri memnuniyetiyle yapmaktayız.

                Notebook Durup Dururken Neden Bozuldu?

                Bilgisayar arızalarının önemli bir kısmı kullanıcı hataları oluşturmaktadır. Ekran kırılması, menteşe kırılması gibi darbeye bağlı sorunların haricinde notebook yanlış kullanımlar sonucunda da donanımsal ve yazılımsal sorunlar oluşmaktadır. Bu durumlarda oluşmaya başlayan sorunlara karşı işletim sistemleri uyarılar vermektedir. Fakat, birçok bilgisayar kullanıcısı bu uyarıları okumamakta yada dikkate almamaktadır. Bunun da sonucunda notebook arızaları oluşmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse;

  • Bilgisayarı kapamadan  – diskin dönmesi durmadan bir yerden bir yere taşımak
  • İşletim sistemini elektrik keserek kapatmak
  • Pil ömrü ilk azalmaya başladığında ya hiç kalibre etmemek yada yanlış – eksik kalibrasyon yapmak
  • Notebook kullanım esnasında dikkatsizce sıvı tüketmek ve bu sıvıların bilgisayarın özellikle klavye ve touch pad kısımlarına akması yada damlamasına dikkat etmemek gibi sorunlar ilk akla gelenler olmaktadır.

Yorum yapın